אסטרולוגיה

אסטרולוגיהבתקופות הקודמות, כאשר מיסטיקה שלטה בעולם, כל רופא, כמעת, היה גם אסטרולוג. היתרון הגדול ביותר של אסטרולוגיה הוא בתחום הרפואה המונעת. העמדה של אסטרולוגית ההוליסטית הרפואית רואה את בני האנוש כמורכבים מנשמה אלוהית והיא נצחית, בלתי פגיעה, בעלת מודעות לקיומה. הנשמה מתנסחת דרך הגוף. הנשמה, מתבטאת בכל גוף בצורה אחרת לפי המאפיינים של אותו גוף ולפי יכולת החשיבה. כדי לממש את הנשמה, אנחנו מקבלים גוף שיש בו חוסר איזון מולד. חוסר האיזון הזה מאפשר לנו לחוות חוויות רבות בחיים: הנאה וסבל. חוסר האיזון לא גדול, מבטיח לאדם בריאות נורמאלית.

כאשר אתה נולד עם חוסר האיזון גבוה, הבראות אינה תקינה. ריפוי הוליסטי יעדו אינו לשנות את התרחשויות שיש לאדם בחייו, אלא לשנות את מסלול ההתמודדות שלו על ידי התפתחות רוחנית. אסטרולוגיה רוחנית רפואית מסוגלת לראות במפת הלידה את כל פרטי האדם ומצב האיזון שלו. הוא יכול להמליץ על כיוון הטוב ביותר בחייו ואיך לאזן את הגוף ומחשבות לבריאות טובה.

לכל אדם יש מפה אסטרולוגית אישית המשקפת את המצב האנרגטי שלו. קיימות 12 אנרגיות כמו מספר המזלות אשר אודותם אנחנו יכולים לחיות ולתפקד בעולם. דרך המפה האסטרולוגית ניתן לראות איזה איברים לא מאוזנים. לפני שאיבר בגוף נחלש התנהגות האדם משתנה. אפשר למנוע מחלות כי התמונה הנפשית והגופנית של האדם לא משתנה מהרגע הלידה. החיים שלנו הם גלים של מצבים של בריאות טובה ושל מצבי חולי אפשרי. אדם שהוא חכם יפנה לריפוי בזמן שהוא במצב טוב כדי למנוע את האפקט של הגל הבא. המחלות הם חוסר איזון אנרגטי וכן הריפוי יהיה ברמה אנרגיתית. טיפול בפרחי באך והומיאופתיה ייתן תוצאות טובות גם ברמת הנפש וגם ברמת הגוף. רפואת תדרים פועלת במקור הבעיה. אסטרולוגיה הוליסטית רפואית יכולה לסייע בכל תהליך רפואי רגיל.

אסטרולוגיה היא השקפה שקיימת אלפי שנים ועל פי השקפה זו יש קשר בין מצבם של הכוכבים בשמים לבין מעשיהם ומאפייניהם של בני אדם. אסטרולוגיה גם מנסה לנבא את העתיד לפי מיקומם של הכוכבים. אסטרולוגיה מתחברת לתום נסוף מוכר יותר, הורוסקופ שהוא קשור גם בצורה מסוימת לכוכבים. הכוכבים העיקריים המשמשים את האסטרולוגיים בחיזוי הם: הירח, השמש כוכבי לכת אחרים של מערכת השמש. אסטרולוגיה בעבר נחשבה לתורה מדעית מוסכמת, מוערכת כיום כתורה פסבדו-מדעית. האסטרולוגיה נכנסה לרוב תרבויות העולם וניתן לראות הבעות שלה לאורך כל ההיסטוריה בתרבויות שונות. בתחום אסטרולוגיה נערכים חישובים שונים הלוקחים בחשבון את מקומם של הכוכבים בתאריכים ובזמנים לפי טבלאות מוכנות. הרבה אסטרולוגים מבקשים לשים את האסטרולוגיה על בסיס מדעי, אך בעצם זוהי יצירה המשלבת חישובים עם אינטואיציה. אסטרולוגיה המערבית מעמידה את הכדור הארץ במרכז היקום ומבחינה הבחנה בין העולם הארצי לעולם העליון של כוכבי הלכת והשבת. ההשקפות האלה נדחו עם התפתחות האסטרונומיה וחקר חוקי התנעה. ניתן למצוא באינטרנט פורום אסטרולוגיה ולשאול כל שאלה שעדיין לא לא מצאתם תשובה.

בעבר הייתה האסטרולוגיה קשורה קשר חזק לעולם המדעי ולא היה שוני בינה לבין האסטרונומיה, אבל עם הזמן אסטרונומיה התנתקה ממנה. בימינו עם התפתחות המערכות הממוחשבות המודרניות, קיים תחום מתפתח באסטרולוגיה המערבית העוסק במפות הליוצנטריות שהם מפות שהשמש נמצאת במרכז היקום.